Embed

AK Parti MKYK toplantısından Fatih Erbakan'a teklif kararı çıktı

AK Parti MKYK toplantısından Fatih Erbakan'a teklif kararı çıktı.

 

Erbakan kardeşler, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen programın sonunda sahneye çıkarak el ele poz verdiler...

10 Haziran 2012Erbakan kardeşler, İstanbul'daki Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu'nca, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen programın sonunda sahneye çıkarak el ele poz verdiler. Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın çocukları ölümünü ardınadan miras tartışmaları ile gündeme gelmişlerdi. Erbakan'ın büyük kızı Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Erbakan, "mirastan payını yeterince alamadığını ve kardeşlerinin mal kaçırdığını" iddiası ile kardeşi Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan ve Rabia Elif Erbakan Altınöz ile eniştesi Mehmet Altınöz hakkında dava açmıştı.

Erbakan kardeşler, İstanbul'daki Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu'nca, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda düzenlenen programın sonunda sahneye çıkarak el ele poz verdiler.

Fatih Erbakan düzenlene programda bir konmuşma yaptı. Fatih Erbakan, konuşmasında, "İstanbul'da bugün sadık ve samimi Milli Görüşçüler adeta şaha kalkıyor. Biz sadıklardanız ve emanet ehliyiz. Biz gerçek Milli Görüşçüleriz" dedi. Erbakan, rahmetli babası ve Milli Görüşün lideri Necmettin Erbakan'ın vefatının ardından davalarına hizmet için sadık ve samimi Milli Görüşçülerle bu yola çıktıklarını kaydederek, "Bizler şuurlu Milli Görüşçüler olarak, kendi geleceğimiz için değil, Gazze'de amba rgo altında basit bir ilacı bulamadığı için annesinin kolunda hayatını kaybeden minik yavruların hesabını sormak için bu yürüyüşe çıktık. Milli Görüşçüler olarak bu mücadelede, Afrika'da bir tas çorba bulamadığı için açlıktan ölen yavruların derdini taşıdığımız için yürüyoruz. Babamızın emaneti olan Milli Görüş hareketi yolundan saptırılmadan en büyük zaferlere ulaşsın diye bu yürüyüşü yapıyoruz" diye konuştu. Programa, ayrıca çok sayıda partili katıldı. Program sonunda miras nedeniyel davalık olan Fatih Erbakan, Elif Erbakan Altınöz ve Zeynep Erbakan sahneye çıkarak el ele poz verdi.

---

Erbakan Kardeşleri Erdoğan Barıştırmış

12 Haziran 2012

Kulislere göre, Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz isim Başbakan Erdoğan. İddialara göre, Erdoğan, Fatih ve Zeynep Erbakan’ı görüşerek ikna etti


Ankara kulisleri Erbakan kardeşleri barıştıran sürpriz ismi konuşuyor. İddiaya göre, kardeşler arasındaki mahkemelik olan küslük Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle son buldu. Kulislerde konuşulanlara göre, Başbakan, Zeynep ve Fatih Erbakan ile ayrı ayrı bir araya geldi ve barışmalarını rica etti. Bunun üzerine Fatih Erbakan, Başbakan’ı kırmayarak kız kardeşini aradı ve böylece sulh sağlandı. Başbakan’ın ikna edilmesinin ardından Erbakan kardeşler İstanbul’da birlik pozu verdiler. Kulislere düşen iddiaya göre, Erbakan kardeşler arasında bir süredir devam eden ve basına yansıyan miras kavgasına Başbakan Erdoğan’ın müdahalesi şöyle oldu:

İddia edildiğine göre, Başbakan Erdoğan, eski lideri, Milli Görüş camiasının efsane ismi Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında çıkan miras kavgası haberlerinden rahatsızlık duydu.

Kardeşler arasında yaşananları yakından takip eden Başbakan Erdoğan, “Barıştırma” için devreye girme kararı aldı. Başbakan bunun üzerine Fatih ve Zeynep Erbakan’ı ayrı ayrı aradı ve ikisiyle de Ankara’da ayrı ayrı görüştü. Erdoğan, hem Zeynep hem Fatih Erbakan’a rahmetli babaları Necmettin Erbakan’ın isminin önemini hatırlattı, bu isme sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Erbakan ile uzun yıllar birlikte siyaset yapan Başbakan Erdoğan’la yaptıkları bu görüşmeler iki ismin de ikna olmasını sağladı, ardından, Fatih Erbakan da kız kardeşi Zeynep’i aradı.

Başbakan Erdoğan’ı kıramayan kardeşler daha sonra bir araya geldiler. Fatih ve Zeynep Erbakan’ın görüşmesine diğer kardeşleri Elif Erbakan Altınöz de katıldı. Kardeşler bu buluşmada İstanbul’daki toplantıda “birlik” pozu verme kararı aldı ve bu karar doğrultusunda geçen pazar günü Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nca düzenlenen programa birlikte katıldı. Erbakan kardeşler, baba Necmettin Erbakan’ın doğum yeri olan Sinoplu Milli Görüşçüler Oluşumu’nun organizasyonuna katılarak anlamlı bir mesaj da vermiş oldular.

KAVGA NASIL BAŞLADI?
Milli Görüş’ün etkili isimlerinden Oğuzhan Asiltürk 11 Eylül 2011’de parti için toplanan ve miktarı net olarak bilinmeyen “cihat paralarının” eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı tarafından zimmetlerine geçirildiğini iddia etmişti. Ardından da Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri Fatih ve Elif Erbakan hakkında, babasından kalan malları üzerlerine geçirerek, mal kaçırdıkları iddiasıyla 6 Mart 2012’de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, Erbakan’ın vefatından önceki bir yıl içinde ve sonrasındaki dönemde Elif Erbakan Altınöz, Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün banka hesaplarında çok ciddi artışlar olduğu ve malvarlıklarının süratle artmasına kadar birçok bilgi yer aldı.

Mehmet Altınöz’ün yine Elif Erbakan Altınöz ile evliliği sonrasında ve özellikle Altınöz’ün 2010 sonu ve 2011 içinde üzerine intikal eden Boğaz’da Kanlıca’daki yalı da var.

Yine Erbakan’ın malvarlığı içinde yer alan MİLDA Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic. Ltd. Şti.’nin asıl sahibi dolaylı olarak Erbakan olmakla birlikte, bu şirketlerin de emanetçi olarak 3. kişilerin üzerinde tutulduğu bildirildi.

MİLDA Kağıt A.Ş‘nin ortağı ve Erbakan adına emanetçi olarak hissedar olan “Mehmet Altınöz, Adnan Simit, Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün, Erbakan’ın malvarlığını emanetçiler olarak üzerlerinde tutmuşlardır” iddiasıyla Erbakan ailesi içindeki maddi anlaşmazlık da suç duyurusu ile gün yüzüne çıktı.

İflas eden Öztay Tekstil de merhum Necmettin Erbakan’ın çocukları arasındaki miras kavgasında öne çıkan Kanlıca’daki yalı için dava açtı ve Fatih Erbakan’ın yalıda oturmasını mal kaçırmaya delil olarak gösterdi.

20 milyon 500 bin TL’ye satışa çıkarılan yalının muvazaalı olarak 1 milyon TL’ye damat Mehmet Altınöz’e devrinin iptali için açılan davada Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi, tapuya ‘Davalıdır’ şerhi koymuştu. Öte yandan aile içindeki huzursuzluğu ve kavgayı gidermek isteyen Erbakan Hoca’nın kurmayları Recai Kutan, Fehim Adak, Şevket Kazan ve Mustafa Kamalak da kardeşleri barıştıramamıştı.

---

Fatih Erbakan, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

04 Temmuz 2012


Fatih Erbakan, yeni parti kuracakları iddiaları üzerine, "Bizim büyük bir topluluğumuz, partimiz var. 'Ayrılıp parti kuracak' diyenleri iftiracılıkla suçluyoruz" dedi.


Almanya'nın Duisburg kentinde katıldığı toplantıda konuşan Milli Görüş'ün merhum lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, yeni parti kuracakları iddiaları üzerine, "Bizim büyük bir topluluğumuz, partimiz var. 'Ayrılıp parti kuracak' diyenleri iftiracılıkla suçluyoruz" dedi.

Milli Görüş Ahde Vefa Platformu tarafından Duisburg'ta yapılan bir toplantıya eski başbakanlardan ve Milli Görüş'ün merhum lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, kızkardeşi Zeynep Erbakan ile birlikte katıldı. Merhum Necmettin Erbakan'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimi ardından, İsmailağa Cemaatı'n Avrupa vekili Nusretullah Çayır'ın duasıyla devam eden toplantıda, Milli Görüş Ahde Vefa Platformu Başkanı Recep Kara, Zonguldak eski milletvekili ve Saadet Partisi kurucu üyelerinden Necmettin Aydin, genel başkan danışmanı, eski adalet bakanı ve milletvekili İsmail Müftüoğlu ve kalabalık bir izleyici grubu hazır bulundu. Mücahit Erbakan tezarühatlarıyla kürsüye gelen Fatih Erbakan, bir saati aşkın salona hitap etti. Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek'in "surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!Ey kahpe rüzğar, ne yandan esersen es" dizelerini hatırlattı.

Erbakan, şöyle konuştu:
"Milli Görüş'ün misyonu, sadece oruç tutarak sadece namaz kılarak, bir hayır kurumu gibi çalışmak değildir. Avrupa'da bir çalışma olacağı zaman bunun Almanya'dan başlaması çok doğal çünkü insanlarımız burada neredeyse bir Belçika Hollanda kadar nüfus yoğunluğuna ulaşmış durumdalar. Ayrıca Milli Görüş ilk teşkilatlanmalarına burada başladı. Erbakan Hoca'yı seven, ona bağlı olan insanlar sevgisini bize de yansıtıyor yoğun talepler oluyor bundan sonra da bu toplantıları tekrarlayacağız."

Toplantı sonunda gazetecilerle sohbet eden Fatih Erbakan, yeni parti kuracağına ilişkin iddalar hatırlatılınca, "Bizim tarafımızdan ortaya böyle bir seçenek konmadı, ima edilmedi. Bizim teşkilatımız, büyük bir topluluğumuz var, partimiz var. Bizim gayretimiz bunları bölmek, parçalamak değil, bu insanların Erbakan Hoca'nın belirlediği açılara bağlı kalarak yollarına devam etmesini sağlamak. Erbakan Hoca'dan sonra bu dava bitmeyecek, devam edecek, Hoca'nın vefatından sonra ikinci 40 yıl çalışmalarının bugün Avrupa'da başlangıcını yapmış olduk" dedi.
---

Erbakan'dan AKP İddiasına Yanıt

24 Temmuz 2012

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, 'AK Parti'ye geçiyor' iddiasını yanıtladı.


SP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Tevfik Şenol ve partililer, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ı Altınoluk'taki yazlığında ziyaret ederek, partiden ayrılacağı yönündeki iddiaları sordu.

Kendileri tarafından böyle bir seçeneğin ortaya konulmadığını, ima dahi edilmediğini belirten Erbakan, "Bizim teşkilatımız, büyük bir topluluğumuz var, partimiz var. Bizim gayretimiz bunları bölmek, parçalamak değil, bu insanların Erbakan Hoca'nın belirlediği açılara bağlı kalarak yollarına devam etmesini sağlamak. Erbakan Hoca'dan sonra bu dava bitmeyecek devam edecek, Hoca'nın vefatından sonra ikinci 40 yıl çalışmalarının startını verdik. Bunu yaparken hep, 'AK Parti 'den teklif gelirse ne yapacaksınız?' diye soruyorlar. Çok net söylüyorum: 'Buyurun siz SP'ye gelin diyeceğiz. Çünkü biz Milli Görüşçüyüz, Erbakan Hoca'nın evladıyız. Biz bu davanın ev sahibiyiz. Milli Görüş'ün de tek temsilcisi vardır o da Saadet Partisi'dir" diye konuştu.

Fatih Erbakan, kardeşleri arasında hiçbir sıkıntının olmadığının da altını çizdi. Kendilerini Başbakan'ın barıştırmadığını da kaydeden Erbakan, "Biz Sayın Başbakan ile ne gizli, ne de açıktan hiçbir görüşmede bulunmadık. Bunu haberlerin çıktığı gün bir televizyon kanalındaki canlı yayında yalanlamamıza rağmen geçen gün bir gazetede, 'Sayın Başbakan, Erbakan kardeşleri barıştırdı' diye haber çıktı. Açıklıkla söylüyorum. Bizi kimse barıştırmadı, biz küs de değiliz" ifadelerini kullandı.

---
AK Parti MKYK toplantısından Fatih Erbakan'a teklif kararı çıktı.

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın AK Parti'ye katılıp katılmayacağı konusunda ise Erbakan cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

30 Ağustos 2012


AK Parti Numan Kurtulmuş’un ardından çarpıcı bir isme daha teklif götürmeye hazırlanıyor. AK Parti MKYK’sının ardından çıkan karara göre, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’a da AK Parti’ye geçmesi için teklifte bulunulacak.

MKYK toplantısında Eylül ayı başında AK Parti Genel Merkezi’nde büyük bir istişare toplantısı yapılmasına karar verildi. Yeni Şafak’ın haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın, önümüzdeki hafta çarşamba günü de AK Parti kurucuları ile parti grubunu genel merkezde toplayarak kongreye ve vitrin değişikliğine ilişkin görüşlerini alacağı ifade edildi. Parti'ye yeni katılımların görüşüleceği toplantıya milletvekilleri, il başkanları ve kurucu üyeler katılacak.

Toplantıda Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Şeref Malkoç, Fatih Erbakan gibi isimler görüşülecek. AK Parti teşkilatlarının da görüşüleceği toplantıda 30 Eylül'de yapılacak kongre hazırlık çalışmaları ele alınacak. Geleneksel Kızılcahamam kampı da mutabakat sağlanması durumunda yeni isimlerle yapılacak.

---

Fatih Erbakan'ın da AKP'ye geçeceği iddiaları.

11 Ekim 2012

HAS Parti eski genel başkanı Numan Kurtulmuş'un ardından Fatih Erbakan'ın da AKP'ye geçeceği iddialarına çok konuşulacak cevap...


Fatih Erbakan, "Sultan Fatih'in gemisi Milli Görüş bırakılıp, batacağı belli olan Titanic'e gidilir mi?'' dedi.

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Saadet Partili Fatih Erbakan, AKP'ye geçeceğine ilişkin iddialara cevap verdi.

Sadeet Partisi (SP) Düzce Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen konferansta, iddiaları yalanlayan Fatih Erbakan, ''Biz Erbakan Hocanın evladıyız. Sultan Fatih'in gemisi Milli Görüş bırakılıp, batacağı belli olan Titanic'e gidilir mi?'' dedi.

haberhilal.com

***

Sözünün Adamı Sayın Bülent Arınç, Erbakan Anap'a Geçse Bile, Biz Refah Partiliyiz...

 ---
Başkan lideri (Erbakan) ile ilgili konuşuyor.

 

 

daha ne kadar mütedeyyin olarak kalacaksınız?

pavlov’un köpekleri ve millî refleksin kırılması.

kim milliyetçilerle birlikte yunan’a karşı giderse

beton mustafa'dan ezik mustafa'ya.

kubilay:devrim şehidimiz kubilay anısına-1

kubilay:devrim şehidimiz kubilay anısına-2

faslı akp:akp'nin fas'ta ki benzeri.

eroinleri erbakan temin etti

erbakan'ın cenazesinde askere tekbirli protesto.

erbakan'dan ecevit'e hiç açıklanmayan gizli bir mektup

türkiye cumhuriyeti’ni türk milleti korumuyor

pkk terör örgütünün türki cumhuriyetlerdeki faaliyetleri.özel

kanun:kara sınırlarının korunması ve güvenliği hakkında kanun 

pkk:pkk dosyası-3

pkk:pkk terör örgütünün türki cumhuriyetlerdeki faaliyetleri 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !