Embed

Atatürk İlköğretim Okulu'nun ismi RTE'nin anasının adıyla değişt

Atatürk İlköğretim Okulu'nun ismi RTE'nin anasının adıyla değişti.

 

Şu RTE büyük adam.

Tabelada ismini görüp her gün Atatürk'e sövülmesine içi el vermeyince Tenzile Hanımı bile feda etmekten çekinmeyecek kadar Atatürkçü.

Ne de olsa Atatürk'e aşk ile bağlı, ona küfür ettirmez...!

Ne yani Atatürk'ün adı için anasını siper eden adam baş tacı yapılmaz da ne yapılır?

Var ol başbakanım, senin gibisi hiç gelmemişti, tarihe geçtin.

A. Dursun


***

Atatürk yerine Tenzile ana
Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde hasar gören Atatürk İlköğretim Okulu'nun ismi onarıldıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesinin ismi olan "Tenzile Ana" ile değiştirildi.

Yusuf Ziya Cansever
16 Ekim 2012

Fotoğraf: Arşiv


Van- Van’da 23 Ekim 2011’de meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde hasar gören Erciş’teki Atatürk İlköğretim Okulu onarıma alındı. Van Yolu Caddesi üzerinde bulunan ve onarıldıktan sonra hizmete başlayan okuldaki “Atatürk” ismi değiştirilerek yerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesinin adı Tenzile Ana denildi.Atatürk, tabelasının indirildiği okula, Tenzile Ana İlkokulu ve Ortaokulu talebası asıldı. 1924’te Van Yolu Caddesi üzerinde inşa edildiği tahmin edilen okul, 1944 yılı tarihine kadar Merkez İlköğretim Okulu olarak isimlendirilmiş, 1944 yılında ise okulun ismi Atatürk İlköğretim Okulu olarak değiştirilmişti. 1944’ten bu yana Atatürk ismini taşıyan okul ilçenin en eski okulu olma özelliğini taşıyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=372010

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !