Embed

Bir tecavüz mağduru Afganistan'ı nasıl dönüştürebilir

Bu hayvan kalabalığına Müslüman, bu görüntülere din diyen ülkemde yüzde kaç biliyor musunuz?

Üstelik Recm ayetlerini keçi yemiş…
Eminim onlar buna da bir kılıf uydurup aşk recmi diyorlardır.

İlaveten, Taşlanarak öldürüldü haberi...

Ve...

Tanrılar sürekli öldürün der mi? - PİŞMAN OLAN ALLAH - Yaratılan tanrının içler acısı hali...

Ahmet Dursun

 

***

 

Bir tecavüz mağduru Afganistan'ı nasıl dönüştürebilir

Geçen hafta Afgan Yerel Polisi'nin (AYP) yeniden yapılandırılmasını
talep eden dilekçemizi Tokyo'daki bağışçılar konferansında yetkililere
doğrudan teslim ettik.Her ne kadar bağışlara AYP reformuyla ilgili net bir koşul konduğuna tanık olmadıysak da Bakan Clinton ve diğer dışişleri bakanları kadın hakları, yolsuzlukla mücadele ve hukuk düzeninin güçlendirilmesi konularında destekleyici konuşmalar yaptılar. Bitiş tarihi geçtiği için bu kampanyayı an itibariyle
sonlandırıyoruz. Ama topluluğumuz Afganistan ve bölgede barış ve adaleti desteklemenin yollarını araştırmaya devam edecek.

AYP memurlarının tecavüz ettiği genç Lal Bibi'nin davasında ilerleme görüldü -- şüpheliler birkaç gün önce gözaltına alındı ve dava hükümetin en üst düzey yetkililerce adalet talep edilen Kabil'e nakledildi. Bu gelişme bizim AYP refomu kampanyamızın başlamasından önce gerçekleşmiş olsa da diğer medya kuruluşları ve örgütlerin çabaları sayesinde gerçekleşti.

Yayınlanma tarihi 3 July 2012
Bir grup güçlü Afgan polisi 18 yaşındaki Lal Bibi'yi kaçırdı ve beş gün boyunca tecavüz etti, işkence yaptı ve bir duvara zincirledi. Ama o Afganistan'da kadınlara yapmamaları gerektiği söylenen şeyi yapmak için direndi -- başına gelenlere karşı mücadele ediyor; ona ve tüm Afgan kadınlarına adalet elde etmeleri için yardım edebiliriz.

Köklü geleneklere göre tecavüz edildiği için Lal Bibi'nin "namusu kirlendi" ve kendini öldürmek zorunda -- onur ve haysiyetini geri kazanmak için tecavüzcüleri yargılanmadığı takdirde bunu yapması gerektiğini kendi de açıkça söylüyor. Afganistan'ın adalet sistemi bu tür vakaları takip etmemekte ısrarlı ve bugüne kadar Lal Bibi vakasındaki ana şüpheliler hakkında herhangi bir kovuşturma başlamadı; büyük ihtimalle uluslararası ilginin sönümleneceğini ümit ediyorlar. Tutuklama olmaksızın geçen her gün Lal Bibi'yi intihara bir gün daha yaklaştırıyor -- ama hala ümit var.

Bu hafta sonu ABD, Birleşik Krallık ve diğer büyük bağışçıların Afganistan'a milyar dolarlar verme taahhüdünde bulunması bekleniyor -- üstelik bu para Lal Bibi'ye tecavüz olayından sorumlu polis gücüne ödenecek. Ama uluslararası bir protesto hibe veren ülkeleri harekete geçmeye zorlayabilir ve hibe için tecavüze karşı ve kadınların korunması için gerçek bir mücadele verilmesi koşulu koyabilirler. Çok fazla vaktimiz kalmadı. Lal Bibi'nin hayatını kurtarabilecek bir değişim talebi için sağdaki dilekçeyi imzalayın; dilekçemiz doğrudan Tokyo'daki bağışçı ülkeler konferansına iletilecek.

secure.avaaz

 

***

 

Taliban'dan aşk cinayeti

Taliban üyesi iki erkek aynı kadına aşık oldu. Örgüt üyeleri seçim yapmaması için kadını onlarca militanın izleyiciliğinde ve kamera kaydı altında kurşuna dizdi.
Taliban'dan aşk cinayeti Afganistan’da aşk üçgeni cinayetle bitti. Taliban örgütü üyesi iki erkek, örgütteki 22 yaşındaki genç kadına aşık oldu. Afganistan’ın Parwan bölgesinde Qimchok köyünde örgüt üyesi iki erkek aynı kıza aşık olarak Necibe adlı genç kız örgüt militanı onlarca erkeğin izleyiciliğinde ve infazı kamera kaydına alınarak katledildi.

Görüntüler için...

'ARALARINDA SEÇİM YAPAMADILAR'

Parwan bölgesi valisi Abdul Beşir Salangi CNN'e yaptığı açıklamda Taliban örgütü üyelerinin 'örgütün iyi üyesinin de kadınla bir şekilde ilişkide olduğunu ve kararı kadının seçimine bırakmak yerine onu öldürmeyi seçtiklerini söyledi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'e 100 kilometre uzaklıkta bir köyde, 22 yaşındaki Necibe adlı genç kadın, zina gerekçesiyle Taliban militanları tarafından bir arazide kamera çekimdeyken, halkın gözleri önünde kurşuna dizildi.

Video paylaşım sitesi YouTube'da yayınlanan görüntüde, genç kadın arkası dönük bir şekilde yere oturtuluyor. Hemen arkasında kalaşnikoflu bir Taliban militanı duruyor. "Allah-ü Ekber" sesleri arasında kadın sırtından vurulyor. Zina gerekçesiyle infaz edilen kadına üç kurşun isabet ettikten sonra yere yığılıyor. Ancak Taliban militanı, yetinmeyerek kadının bedenine 6 kurşun daha sıkıyor.

'SORUŞTURMA BAŞLATTIK'

Görüntülerin YouTube'da yayınlanması sonrasında Afgan yetkililer, "Güvenlik güçleri cinayeti soruşturmaya başladı" açıklaması yaptı.

Afganistan İnsan Hakları Komisyonu'ndan Musa Mahmudi, "Resmi yargılama olmadan yapılan her türlü infazı kınıyoruz. Bu İslamiyet'le bağdaşmıyor" açıklamasında bulundu. (cnn)

 

***

 

Somalili kadına recm cezası

BBC Türkçe
Somali"de 20 yaşında bir kadın, zina yaptığı gerekçesiyle İslamcı militanlar tarafından taşlanarak öldürüldü.

İslamcı grup eş-Şebab üyesi bir hakim, recm cezası verdiği kadının 29 yaşında bekar bir erkekle ilişkisi olduğunu söyledi.

Yaklaşık 200 kişilik bir kalabalığın önünde öldürülen kadının, ilişkisinden hamile kaldığı ve çocuğunun ölü doğduğu bildiriliyor.
Kadınla ilişkiye giren erkeğe ise 100 kırbaç çezası verildi.
Öldürülen kadının, eş-Şebab tarafından taşlanarak ölümle cezalandırılan ikinci kadın olduğu tahmin ediliyor.

Eş-Şebab örgütünün, Somali"nin güneyinde kontrolü elinde bulundurduğu bazı bölgelerde şeriatın katı bir yorumunu uyguladığı biliniyor.

Toprağa gömüldü
Gelen haberlere göre genç kadın, başkent Mogadişu"nun 400 kilometre güneyindeki Vacid kasabası yakınlarındaki bir köyde, militanlar tarafından köy meydanına getirildi.

Genç kadın taşlanarak öldürülmeden önce beline kadar toprağa gömüldü.
BBC Doğu Afrika muhabiri Will Ross, geçen yıl içinde ikisi erkek ve ikisi kadın olmak üzere en az dört kişinin taşlanarak öldürüldüğünü söylüyor.

Bunlardan geçen ay taşlanarak öldürülen bir adamın hamile olan kız arkadaşının, çocuğunu doğurana kadar öldürülmemesine karar verilmişti.

Zina dışında casusluk gibi suçlar için de taşlanarak öldürme uygulanıyor.
Somali"de son 18 yıldır işleyen bir hükümet bulunmuyor.
*************
HZ.MUHAMMED"İN İDRARINI İÇMEK SEVAPTIR.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=305.0

 

KURANDA RECM HANGİ AYETTE

http://ahmetdursun374.blogcu.com/iran-zina-yaptigi-icin-oldurulecek-recm_3575077.html

 

Kuran`da recm (taslayarak öldürme) gibi insan hayatını yok eden bir hükmün ihmal edilmesi asla düşünülmez.
Şu halde İslami kaynaklarda zina eden evlilere öngörülen ceza olarak yer alan recm cezası, Kuran-ı Kerim’de mevcut değildir. Kuran’da zina suçuna verilen ceza, evli-bekár ayrımı yapılmadan yüz sopadır.

MEHMET NURİ YILMAZ-Diyanet işleri başkanı.

 

***

 

Ilımlı-Uyumlu Müslüman'ın yeni silahı karate mi?

Katar şeyhi Valentino’yu karısı için satın aldı

Al sana bir Müslüman daha, Skype kullanana hapis cezası.

Bir tecavüz mağduru Afganistan'ı nasıl dönüştürebilir

ZİNA YAPTIĞI İÇİN ÖLDÜRÜLECEK. (RECM) - YorumlarTürkçe Ezan, Namaz isteyenlerin ihtiyaçları karşılanmalıdır.
 

Türkçe Ezan, Namaz isteyenlerin ihtiyaçları karşılanmalıdır.

Kılık kıyafet özgürlüğü istiyoruz.

El-Kaide Teröristi RTE'yi öptüğü an.

DİYANET İŞLERİ BŞK DAN, RUHBAN OKULU' NA DESTEK

Prof. Düzgün, Kadının sesinden, topuğundan uyarılan tedavi olsun

Oy aldığı halk selle boğuşurken o bodrumda geziyor.

Kara Çarşaflı kadınlara taciz.

Yahudi ve Hıristiyanlarda sünnet

Kuran’a göre Arapça, Kutsal Bir Dil Değildir.
 

Şehit Özdemir'in 25 Haziran 2012'de yazdıklarından...

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !