Embed

Dünya tarihini yeniden yazdıracak keşif!

Dünya tarihini yeniden yazdıracak keşif! 

 

Denizli'de Doğa Sevenler Derneği (DOSEV) Başkanı Ümit Şıracı ve arkadaşlarının, Bozkurt İlçesi'ne bağlı İnceler Beldesi'nde yaptıkları keşfin, tarih kitaplarını değiştireceği iddia edildi.


Üzerinde Göktürk alfabesiyle yazılan yazıların bulunduğu kayanın, Türkler'in Batı Anadolu'ya İslamiyet'ten önce geldiklerini ortaya koyduğu ileri sürüldü.

DOSEV üyelerinin geçtiğimiz günlerde Bozkurt İlçesi'nin İnceler Beldesi'ndeki bir doğa gezisi sırasında gördükleri kaya, inanılmaz bir tarihi gizemi ortaya çıkardı.

Bir mağarada kayanın üzerinde ilginç ve çok eski işaretler gören DOSEV üyeleri, fotoğraflarını çekti. Fotoğrafları inceleyen tarih araştırmacısı Kürşad Baytok, işaretlerin Göktürk alfabesiyle yazıldığını ve Göktürkler'e ait olduğunu iddia etti. İşaretlerin çevirisini yapan araştırmacı Baytok, 'Üç Enenmiş At Aldı' cümlesinin kayada yer aldığını ve 8'inci Yüzyıl'a ait olabileceğini ileri sürdü

Eserin korunması ve kayda alınması gerektiğini belirten araştırmacı Kürşad Baytok, "Ortaya çıkan bu önemli eser, kesinleştiği takdirde Türkler'in Batı Anadolu'ya İslamiyet'ten önce geldiklerinin kanıtı olacak. Tarih yeniden yazılabilir. Türkler'in Anadolu'ya gelişi kitaplarda 1071 Malazgirt Savaşı olarak yazıyor. Ancak bulunan eserler, bunun daha eski olduğunu gösteriyor" dedi.

Kayanın üzerindeki alfabenin 10'uncu Yüzyıl'da kullanımının bırakıldığını belirten Baytok, "Bu da Göktürkler tarafından kullanılan alfabelerde yer alan şekillerin 8'inci Yüzyıl'da kullanılmış olma ihtimalini ortaya çıkarıyor. Bu da Türkler'in bu tarihlerde Anadolu'da özellikle de Batı Anadolu'da bulunduğu anlamına geliyor" diye konuştu.

DOSEV Başkanı Ümit Şıracı, kayanın korunması gerektiğini belirterek, "Doğa gezisi sırasında işaretler ilgimizi çekti. Fotoğraflarını çekip incelettik. Biz de çok şaşırdık. Bölgede böyle bir eserin korunması gerekiyor. Gerekli yerlere bildirdik" dedi.


gundem.milliyet.com.tr

****

 

Türk Tarihi Hunlar"la başlatılıyordu.
Artık bu tarih değişecek. Desteksiz, dayanaksız değil bilimsel, belgelere dayalı bir araştırmanın ürünü olan bir tez ileri sürüyoruz.
Dikkatinize sunuyorum.

Saygılarımla.
Gani Bayer

Genel Yayın Yönetmeni
Türk Tarihi Yeniden Yazılacak!
MÖ 2000"de Türkler
Çin Belgeleri İle!

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=11171.10

---

Türk Tarihi Tezini destekleyen  Gene D. Matlock Eylül"de Türkiye"de.
 
Program değişmezse 7 Eylül"de İstanbul"da, en az üç gün İstanbul Movenpick otelinde misafir edildikten sonra Bodrum gidecektir. Bodrum hariç şu anda konferans ve söyleşi talepleri açıktır. 

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7199.0
---

DOĞU  ANADOLUYA  ÖN-ATALARIMIZ i.Ö. 13 BİNDE GELMİŞLERDİR
 İstanbul 31.07.2009

Özet :

1-Doğu Anadolu"ya Ön-Atalarımız Yazılarıyla ve bu yazıların içerdiği  Ön-Türk kültürüyle (İ.Ö.ONÜÇ bin)lerde gelmiş  ve yerleşmiş ve buradan Anadolu ile Mezopotamya"ya yayılmışlardır.

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=6765.0
---

Ey dünya insanları hepiniz Türksünüz.


 

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !