Embed

Düşmanlarınızı iyi tanıyın, Dr. Rıza Nur'un ihanet yöntemleri.

Düşmanlarınızı iyi tanıyın, Dr. Rıza Nur'un ihanet yöntemleri.

 

Düşmanlarınızı iyi tanıyın, hangi metotları nasıl kullanıyor görün.

Kandırılmamak için ne söylediklerini, hangi kaynaklardan nasıl beslendiklerini bilin.

Bir gün hiç duymadığınız söylemlerle karşılaşırsanız bunun kaynaklarını ve gerekçelerini öğrenin.

Başbakanınızın ve bazı İslamcıların beslendiği kaynakları, iftiraları görün.Bu dosyalar bu amaçla paylaşılmıştır.Rıza Nur’un Atatürk'e iftira ve Hakaretleri 4 kitap birden.

İndirmek için...

Hayat Ve Hatıratım Dr. Rıza Nur Cilt I-II-III-VI***ATATÜRK’E NEDEN SALDIRIYORLAR!...

Türkiye’yi çağın gerisine düşürmek ya da bölmek isteyenler önlerinde en büyük engel olarak Atatürk’ün manevi kişiliğini görürler. Gönüllerde Atatürk etkeni oldukça hiçbir güç kötü amaçlarına ulaşamaz. Atatürk’e saldırılmasının başlıca nedeni budur. Atatürk'e yapılan saldırıların yalnızca Atatürk'le ilgili olmadığını, olayın, büyük önderin yüce anısında Türk ulusuna, Türk yurduna, Türk devletine saldırı olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle, Atatürk'e saldırılar sıradan bir karalama kampanyası değildir. Bütünlüğümüzle, yönetim biçimimizle, ulusal kimliğimizle, ulusal güvenliğimizle ve geleceğimizle doğrudan ilgili olduğundan ülkemiz için yaşamsal önem taşımaktadır. Dolayısıyla bütün kurumlar ile kişilerin ilgilenmesi gereken bir konudur.

 


 

Bunların saldırma dayanakları yalan, iftira, uydurmadır. Bunun için hayal güçlerini sonuna dek kullandıkları görülüyor. Saldırmada amaçları Atatürk'ü ve Atatürk etkenini yok etmek olunca, Atatürk'ü bütün yönleriyle karalama, O’na çamur atma çabasında oluyorlar. Doğumundan mezarına varana dek bütün yaptıklarına ve her durumuna yönelik iftira üretilmiştir.

Ürettikleri iftiralarla genç beyinleri kirletiyorlar, etki alanlarına aldıkları kişilerde Atatürk’e ilişkin kuşkular doğuruyorlar. Toplumumuzda inceleme, araştırma alışkanlığı olmadığından ve bilgisiz düşünceye, kanıtsız kanıya sahip olma kolaycılığı yaygın olduğundan, bu kuşku zamanla düşmanlığa dönüşüyor.
İşte bu durumda amaçlarına ulaşmış oluyorlar.

Kişileri demokrasi karşıtı, laiklik düşmanı yapabilmek için önce, İslamiyet’i saptırarak, yozdinsel söylemlerle, demokrasi ile laikliğin Tanrı’ya karşı gelmek olduğunu, Müslüman’ın laik olamayacağı yalanını aşılıyorlar. Sonra, Türkiye’deki Müslümanları dinsiz laik düzene sokanın Atatürk olduğunu, Atatürk’ünse hain, namussuz ve İslamiyet düşmanı bir dinsiz olduğuna inandırmaya çalışıyorlar.

Bu iki aşılamanın tuttuğu kişi, Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik düşmanı olup çıkıyor. Hem de kemikleşmiş biçimde. Gerçekleri göremeyecek kadar körleşiyor. Birey olarak yaşamını, bağımsızlığını, Atatürk’e borçlu olduğunu; Atatürk sayesinde bir yurda, devlete kavuştuğunu artık göremiyor, düşünemiyor. Doğruyu görebilse Atatürk büstüne, heykeline saldırabilir mi? Heykellerine put gözüyle bakabilir mi? Ders betiklerindeki (kitaplarındaki) resimlerinin gözlerini oyabilir yada bıyık-sakal çizebilir mi?

İş bu kadarla da kalmayıp kimlik tercihi değişikliği de başlıyor. Çünkü Atatürk’ü karalarken, tarihimizin Atatürk’ün yaptığı dönemi de karalıyorlar. Cumhuriyet tarihini, uydurma ve yalanlarla alt üst edip alternatif tarih dedikleri bir tarih oluşturarak beyinleri bu yalanlarla dolduruyorlar. Bunun sonucunda kişiler, Türk kimliğinden uzaklaştırılıyor.

Amacımız; iftiranın, yalanın, uydurmanın doğrusunu, gerçeğini kanıtlarıyla vermektir. En azından sıradan yurttaşların gerçeği, doğruyu öğrenmesini sağlamak, kandırılmasını önlemektir.

Yrd. Doç. Dr. İsmet Görgülü
Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi / Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Uzmanı

http://www.hhportal.com/her-telden/105144-mustafa-kemale-iftiralar-ve-yanitlari.html

***

ZÜBEYDE ANAMIZ "Atatürk'ün En Büyük Aşkı" Sinan Meydan
http://sinanmeydan.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=312:zuebeyde-ananz-da-aln-gidin&catid=62:yazlar&Itemid=228

---

Rıza Nur ve Hatıratı Hakkında (Mete Tunç)
http://www.bilimfelsefedin.org/?p=1150

---

Dr. Rıza Nur'a atılan iftiralara cevap
http://www.huzuristan.com/q-80-Ataturk-e-iftira-Atan-Riza-Nur-Hain-Serefsizi__n-last.html

---


http://www.maxkitap.com/kitap-dr-riza-nur-dosyasi-turgut-ozakman-bilgi-yayinevi.html

 

Lozan'ın Gizli protokolü var mı? 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !