Erdoğan İsrail'e sadakât yemini ederken...

Erdoğan İsrail'e sadakât yemini ederken...

 

Bu resmi çoğaltarak dağıtmak gerek. Körler de görsün diye...

[ANITKABİR'DE SAYGI DURUŞUNDA DURMAYI "SAP GİBİ DURMAK" DİYE YORUMLAYAN SİYONİZMİN BEBEĞİNİN İBRETLİK RESMİ. Sesini özlediği Obama’sı ile aynı efendilerinin ritüellerinde sadakatini gösteriyor.]Tespit tam yerinde olmuş.
İlave edecek bir şey kalmamış.

***

Erdoğan Peygamber Yeşaya'nın kehanetlerini mi gerçekleştiriyor!Türkiye ve Ortadoğu'da kutsallar üzerinden oyunlar oynanıyor.

Kimi İsrail'in Tanrısı'nın ordusu rolüne soyunuyor ABD gibi, kimi Tanrı'nın kutsal ve seçilmiş halkıyım diyor İsrail gibi, kimi de bilerek ya da bilmeden İsrail'in kutsallarına hizmet ediyor AKP gibi Tayyip Erdoğan gibi.

Kutsallara hizmet ettiklerini söyleyerek ABD, AB ve İsrail'de halk desteği sağlıyorlar ve bu destekle öldürüyorlar!

Bu insan olana yakışmaz, insanlıkla bağdaşmaz, öte yanda günahtır, Allah'a şirk koşulmaz, affı yoktur!

Nil'den Fırat'a devlet oyunlarıdır bu...

ERDAL SARIZEYBEK

***

Tora'da Aden bahçesi, Kürdistan; Van gölünün güneyi.


CIA kaynaklı Kürdistan haritası
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=10988.0

 • Putin ve Obama'dan sonra Erdoğan'ın Theodor Herzl ziyareti
 • Yukarıda Erdoğan İsrail'e sadakât yemini ederken...Başlığında verilen resimlerin montaj olduğunu iddia edenler olmuş.

  ONLARA ŞU izlenceye bakmalarını öneriyorum.

  Putin ve Obama'dan sonra Erdoğan'ın Theodor Herzl ziyareti  ***

  Erdoğan'ın "İsrail" Ziyareti

  29 Nisan 2005 Cuma, Sebil gazetesi

  Rusya cumhurbaşkanı Viladimir Putin'in ardından Türkiye başbakanı Recep Tayyib Erdoğan, İsrail işgal devletini ziyaret ediyor.

  Tayyib Erdoğan 1 ve 2 Mayıs 2005 tarihlerinde İsrail işgal devletini ziyaret ediyor. Erdoğan'ın ziyareti Filistin özerk yönetim bölgesini de kapsayacak.

  Biz bu haberin metnini ziyaretin gerçekleşmesinden önce hazırlıyoruz. Ancak haber yayınlandığında ziyaret gerçekleşmiş olacak. Dolayısıyla bizim burada vereceğimiz bilgiler ziyaret öncesi havayla ve açıklamalarla ilgili bilgileri içerecek.

  Tayyib Erdoğan'ın ziyaret programının birinci bölümü İsrail işgal devletine yönelik olacak. Ziyaretin bu bölümünde Erdoğan işgal devletinin cumhurbaşkanı Moşe Katsav, başbakanı Ariel Sharon, başbakan kıdemli yardımcısı Şimon Peres ve ana muhalefet partisi SHINUI başkanı Yosef Lapid'le görüşmeler yapacak. Erdoğan ayrıca "Türk yahudiler" olarak nitelendirilen Türkiye göçmeni yahudilerle bir araya gelecek.

  Erdoğan'ın İsrail ziyareti esnasında muhtelif işbirliği anlaşmalarının imzalanması da söz konusu. Başbakanlıktan verilen bilgilere göre ziyarette Türkiye-İsrail Sınai, Araştırma ve Geliştirme Alanında İşbirliği Anlaşması imzalanacak. Ancak işgal devleti yetkililerinin yaptığı açıklamalarda altmış kadar anlaşmanın gündeme getirileceği dile getirildi. Bunlardan ne kadarı üzerinde önceden ittifak sağlandığını ve ne kadarının imzalanacağını ise kesin bilmiyoruz.

  Erdoğan'ın ziyaretinin ikinci bölümünü özerk yönetim nezdinde yapacağı temaslar oluşturacak. İkinci gün yani 2 Mayıs Pazartesi günü özerk yönetim tarafına geçecek. Burada özerk yönetim başkanı Mahmud Abbas ve başbakanı Ahmed Kuraya' ile görüşme yapacak. Ayrıca Türk ve Filistinli iş adamlarıyla bir araya gelecek. Erdoğan'ın, özerk yönetim tarafına yapacağı ziyaret esnasında Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA)'nın Ramallah temsilciliğini açacağı bildirildi. Erdoğan burada eski başkan Yasir Arafat'ın kabrini de ziyaret edecek

  Tayyib Erdoğan'ın İsrail işgal devletine ve Filistin özerk yönetimine yönelik ziyaretine büyük bir kalabalık katılıyor. Erdoğan'ın ekibinde devlet yetkililerinden en az yüz kişinin bulunacağı haberlerde dile getirildi. Ekipte yer alacaklardan bazıları bakanlar. Ziyarete katılacak bakanlar ise şunlar: Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler. Ayrıca başbakanlık ve bakanlık müsteşarlarından, milletvekillerinden ve işadamlarından birçok kişi ziyaret programına katılıyor. Ziyareti bunların yanı sıra kalabalık bir basın grubu takip ediyor. Erdoğan ve beraberindeki heyet, temaslarını tamamlamasının ardından 2 Mayıs Pazartesi akşam saatlerinde Türkiye'ye dönecek.

  Tayyib Erdoğan'ın İsrail işgal devletine böyle görkemli bir ziyaret yapmasında Türkiye'de İsrail yanlısı lobinin yürüttüğü yoğun propaganda faaliyetlerinin etkisinin olduğu tahmin ediliyor. Çünkü İsrail yanlısı lobinin içinde yer alanlar özellikle son dönemde, Türkiye'nin Amerika'yla ilişkilerini geliştirebilmesi için İsrail'le ilişkilerine önem vermesi gerektiği yönünde etkileyici propaganda yapmaya çalıştılar. Bundan birkaç hafta önce Amerikan basınında Türkiye'yi ve başbakan Tayyib Erdoğan'ı hedef alıcı yayınların artmasından sonra söz konusu propaganda faaliyetleri daha da yaygın bir hal almıştı. Bu çerçevede Türkiye'yi İsrail'in yanına itmeye çalışan lobi, Erdoğan'ın Amerika'yla arasını düzeltebilmesi için İsrail'e yanaşmasının şart olduğunu sıkça vurgulamaya başladı. Bu gelişmeler Amerika'daki yayın faaliyetleriyle Türkiye'deki lobi faaliyetlerinin aynı merkezden yönlendirildiği intibaı veriyordu.

  Bu arada Erdoğan'ın İsrail ziyaretine tepkiler de oldu. Ziyaretin başlamasından iki gün önce 28 Nisan 2005 Perşembe günü İstanbul'da bir protesto eylemi düzenlendi ve Erdoğan'ın İsrail'i ziyaret etmemesi istendi.

  Eylemde ilk konuşmayı yapan Özgür-Der Genel Başkanı Hülya Şekerci şunları söyledi: "Bugün değişen ne? Dün Sabra ve Şatilla katliamlarını gerçekleştiren Şaron bugün de katliamlarına devam etmektedir. Erdoğan daha önce Şaron'u bu ülkeye kabul etmemiş ve İsrail'deki katliamları devlet terörü olarak nitelendirmişti. Fakat bugün 1 Mayıs'ta İsrail'e ziyaret gerçekleştirecek olan Erdoğan Şaron'la el sıkışarak katliama da ortak olacaktır." Şekerci konuşmasında, Meclis'teki İsrail Dostluk Grubu'nun dağıtılması ve İsrail'le yapılan tüm anlaşmaların iptal edilmesi gerektiğini dile getirdi. Daha sonra söz alan Prof. Ahmet Ağırakça: "Namaz kılan bir el, katil bir eli sıktığında neler hissedecek? Yarım asırdır Filistin'de işgal ve katliamlar yapan bir işgal devletini ziyaret etmeye kendi parti tabanı da karşı çıkarken bu ziyaret neyin ve kimin çıkarına hizmet edecektir?" diye sorarak başbakanı protesto ettiklerini söyledi. Protesto eyleminde Ağırakça'dan sonra söz alan yazar Burhan Kavuncu ise "Tayyip Erdoğan tarihe Irak'ın 'Allavi'si, Afganistan'ın 'Karzai'si gibi işgalcilerle işbirliği yapan liderler gibi anılmak istemiyorsa bu hatasından bir an önce dönmelidir" dedi.

  Konuşmalardan sonra bir basın bildirisi okundu ve bildirinin bir metni de basın mensuplarına dağıtıldı. Bildiride Ak Parti hükümetinin bir yandan onurlu dış politikadan söz ederken diğer yandan işgalci katil bir hükümetle işbirliğini geliştirmeye kalkışmasının büyük çelişki oluşturduğu vurgulanarak şöyle denildi: "Ak Parti Hükümeti'nin "onurlu bir dış politika" diye propaganda ettiği siyaset Beyrut Kasabı Şaron ile işbirliği halinde mi hayata geçirilecek? Başbakan Erdoğan'a "İsrail devlet terörü uyguluyor" sözünü unutturan gelişmeler veya fayda beklentisi ne olabilir? Bu sorunun cevabını bütün bir insanlık merak ediyor." Erdoğan'ın İsrail ziyareti programına karşı bunun dışında da çeşitli tepkiler oldu. Birçok fikir adamı ve yazar yazılarında Erdoğan'ın böyle bir ziyaret düzenlemekle en başta kendi gerçeğiyle, kendisini başbakanlık koltuğuna oturtan tabanın savunduğu ilkelerle çelişkiye düştüğünü dile getirdi. Ziyarete tepki gösteren yazarlar Erdoğan'ın daha yakın zamanda İsrail'i devlet terörü işlemekle suçladığına dikkat çekerek İsrail'in çizgisinde, politikasında ve uygulamalarında dünden bugüne hiçbir şeyin değişmediğini, dün olduğu gibi bugün de bir terör devleti olduğunu vurguladılar.


  http://www.vahdet.info.tr/isdunya/dosya5/1500.html
 • Yorum Yaz
  Arkadaşların Burada !
  Arkadaşların Burada !