Embed

Işık Evleri’ni soruşturdu 724 yıl hapsi isteniyor.

Işık Evleri’ni soruşturdu 724 yıl hapsi isteniyor. 10 Ekim 2012

‘Hakkımda 7 dava açıldı’

Üçok, Kayseri’deki 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda, kendilerinin Fethullah Gülen Cemaati üyesi olduğunu söyleyen bazı asker ve sivil şahısların TSK personelini fişlediklerine, bazı askeri emirleri izinsiz olarak aldıklarına, üzerinde değişiklik yaparak askeri yazışma bilişim sistemine tekrar soktuklarına yönelik olarak Işık Evleri soruşturmasına başladığı günden bu yana başına gelmeyen kalmadığını söyledi.

38 yıldır asker olan Üçok, Harp Okulu’nda devre birincisi olduğunu, Hava Kuvvetleri’nde doktor unvanına sahip tek hakim albay olduğunu ve Işık Evleri soruşturmasına başlayana kadar hakkında idari soruşturma dahi açılmayan bir subay olarak, Fethullah Gülen cemaati mensubu olduğunu söyleyen kişileri suçüstünde yakaladığı günden bu yana, hakkında 7 dava açıldığını, 74 suç isnadına karşı 724 yıl hapis cezası istendiğini, sonuçlanan “Balyoz” davasında 23 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığını, 3 yıl 14 gündür tutuklu bulunduğunu belirterek, “Ben bu davaların bir numaralı mağduruyum” dedi.

Işık Evleri soruşturması

Hava Hakim Albay Üçok, Karargah Evleri olarak bilinen soruşturmayı yürüttüğünü ve bu soruşturma sırasında MİT tarafından hiçbir somut ve hukuki delile dayanmayan, TSK ile ilgili gerçek dışı iddialar içeren bilgi notları hazırlandığını tespit ettiğini kaydetti. Üçok, şunları hatırlattı:

“Aynı dönemde, şu anda mahkemeniz huzurunda görülmekte olan davaya da bir bakıma gerekçe yapılan Kayseri’deki 2. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda, kendilerinin Fethullah Gülen Cemaati üyesi olduğunu söyleyen bazı asker ve sivil şahısların TSK personelini fişlediklerine, bazı askeri emirleri izinsiz olarak aldıklarına, üzerinde değişiklik yaparak askeri yazışma bilişim sistemine tekrar soktuklarına yönelik olarak Işık Evleri soruşturmasını da yürüttüm.”

‘ÖYM ile ortak yürüttük’
 


http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/15912-ik-evlerini-soruturdu-724-yl-hapsi-isteniyor.html

 

*****

 

Gülen okulları, Constitution’a göre denetleme raporu

 

Houston Chronicle gazetesi

6 Haziran 2012

“Salı günü açıklanan bir denetleme raporunda, Alphretta’da bulunan başarılı bir vakıf okulunun başka ülkelerden eleman ise almak için vatandaşın vergisini kullandığı, gerekli denetleme yapılmadan uluslararası geziler düzenlediği ve ilişkili olduğu kuruluşlara is verdiğinden bahsediliyor.

Atlanta Journal-Constitution’a göre bu denetleme raporu  (Fulton County Devlet Okulları adına hazırlanmıştır) Fulton Bilim Akademileri Orta Okul’u yöneticilerinin idari ve mali kararlarını incelemektedir. Bu okul, Türk imam ve eğitim öncüsü M.Fethullah Gülen’e bağlı olduğu öne sürülen ABD’dek yaklaşık 130 okuldan biridir. İlçe eğitim müdürünün belirttiğine göre bu okul vakıf statüsünün devamı için hâlihazırda başvuruda bulunmamıştır.

Fulton Bilim Akademisi daha önce “özel” okula dönüşmek istediklerini duyurmuşlardı.

Rapora göre okul neredeyse $ 7 5,000 doları okullarındaki %20 çalışanı (özellikle Türkiye’den) ise alabilmek için harcamıştır. Rapor ayrıca 2011-2012 yıllarında Türkiye’ye düzenlenen gezilerde de uygunsuzluklar olduğundan bahsediyor.

Denetlemeyi yapan müfettişler ayrıca, okul ile malzeme sağlayan şirketler ve diğer kurumlar arasında ticari kapsamın dışında ilişkiler olduğunu rapor etmişlerdir.”

Audit shows ‘egregious’ conduct at charter school,

chron.com
 

 

*****

Pensilvanya'da Gülen okullarını kapatma kararı.

Fethullah Ggülen 28 Şubat sürecinde yargılanmalıdır. 

ted ve fethullah-1

ted ve fethullah-2 

george soros:diyor ki: "ulus devletler gereksizdir."

fethullah'ın copları

soros:soros'un adamları

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !