MOSSAD'daki Tayyip Erdoğan kasetleri!

Tayyip Erdogan'ın sevgilisi evli bir kadın mı?

MOSSAD'daki Tayyip Erdoğan kasetleri!

Sabahattin ÖNKİBAR/12 Haziran 2010

Ya Netenyahu hükümeti

gidecek ya da AKP!  Hayır bu söz bana ait değil, AKP’nin çok önemli bir isminin beyanıdır ve bunu 32. Gün Programında aktaran da AKP’nin  değer verdiği bir isim olan Prof. Doğu Ergil’dir.

Tespit doğru, bugün ortada böyle bir hal var ancak AKP’ye paralel olarak söz konusu edilen  Netanyahu hükümeti değil bizatihi İsrail devletidir, zira  Netanyahu’nun kararında  koalisyonda bulunan Barak’ın İşçi Partisinin yanı sıra devletin kendisi var. Buradan hareketle söylenecek olan şudur: Ya AKP gidecek ya da İsrail çiğnenecek!

Bu tespiti yaptıktan sonra gelelim Tayyip Erdoğan’ın son dönemdeki seyrine?

Recep bey’in bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardan olmadığı ve duygularla değil akıl ve bilgi ile hareket ettiği, Siyonistlerden aldığı madalyalarla sabittir.

Dün Yahudilerden madalyalar alan biri bugün onlara cihat ilan ediyorsa, belli ki Erdoğan’ın hepimizin bildiklerinin dışında özel bilgileri vardır.

Cüneyt Zapsu’yu Washingtonlara gönderip Musevi Lobilerine  “Başbakanımızı deliğe süpürmeyin, kullanan” dedirten ya da öyle demesine ses çıkarmayan biri bugün İsrail’e ve Yahudilere kin kusma noktasında ise, bunun açıklaması, kaleminin kırılması kararına isyandır.

Evet Tayyip Erdoğan’ın verdiği son eksen kayması ve Yahudi düşmanlığı fotoğrafı, denize düşenin yılana sarılması gibi bir şeydir!

Küresel devlet  tarafından üstünün çizildiğini herkesten iyi gören Erdoğan, son bir hamle ile karşı tarafa maliyet hatırlatmaları yaparak kendini kurtarmanın arayışındadır.

Peki yakın geçmişe kadar sevgili konumunda olan Erdoğan niçin mi gözden çıkarıldı?

Bunun İran’ı sahiplenmeden, Türkiye’de radikal İslâm’a zemin  ve iklim inşa etmeye kadar pek çok sebebi var.

Aslında Erdoğan’ın İsrail ile ipleri iki yıl önce kopmuş lakin bu açık ABD ve İsrail’den çok hoşlanmayan Obama ile kapatılmaya çalışılmıştı. Geçen süre içinde özellikle İran politikası Tayyip bey’i Washington nezdinde de güçsüz kıldı ve bugüne gelindi.

Bazılarımız küresel devlet, İsrail ve ABD’nin etkisi çok mu önemli diyebilir!

Önemli, çünkü Türkiye bugün bir kasetle yılların karizmatik genel başkanını (Baykal’ı) gömebilen bir ülke konumundadır ve dolayısıyla benzer şeylerin olmayacağının garantisi

yoktur.

Hoşumuza gitsin gitmesin, Türkiye,  Irak’daki PKK üslerini bile ABD ve  Heron olayı ile İsrail sayesinde vurabiliyor. Dolayısı ile öylesi teknolojiye sahip ülkelerin Ortadoğu’nun merkezi sayılan Türkiye ve yönetenleri ile alakalı olarak uydular vasıtası ile özel arşivler tutmamaları  düşünülümez.

MOSSAD gibi bölge liderlerinin sağlığı hakkında  bilgi sahibi olmak için kaka avcılığını bile yapan bir yapının siyasal İslâm referanslı Türkiye Başbakanı Erdoğan’ı izlememesi ve arşiv stoku yapmaması tasavvur edilemez!

Bu realiteler ışığında özellikle Baykal’a yapılan kaset operasyonu sonrasında durumdan,Türkiye’de siyaseti yeniden dizayn ve  kendisi için de tasfiye sonucunu çıkaran Erdoğan, can havliyle militan İslâmcı kartını çıkararak önce pazarlığa, olmazsa vuruşarak olabildiğince ayakta kalmaya çalışıyor ve belki de hakkında servis edilecek MOSSAD kasetlerine komplo gerekçelerini yaratmaya çabalıyor! Tayyip Bey’in son hali bunların yansımasıdır.

İLGİNÇ TERCİH

Aydın Doğan AKP üssünde dubleks daire aldı!

Son bilgi dün geldi.. Malum AKP’nin rutin dışı işlerinin görüldüğü derin bir üssü var. Dikmen birinci Etap’daki bu üsse sadece önemli işadamları ve medya patronları değil, bazı bürokrat, savcı ve yargıçlar da gelip gidiyormuş!. Haber kaynağım, dün Aydın Doğan’ın bu üsde dubleks bir daire satın aldığını söyledi.. Peki bu daire tam olarak nerede mi? Dikmen Vadisinde Çankaya Konut Kuleleri diye bilinen  iki adet pembe kule var. İşte Aydın Bey, bu kulelerin Ankara’ya bakan kısmından 500 küsur metrekarelik dubleks bir daire almış ve Ankara’ya geldiğinde ilk durağı burasıymış. Diyeceksiniz koskoca Aydın Doğan’ın dukleks daire alması haber mi? Haber, çünkü daire alınan bina AKP’nin gizli işlerinin görüldüğü merkezi... Aydın bey Ankara’da başka bir yer bulamadı da burayı neden tercih etti dersiniz?

HALEP ORADAYSA

Yandaş gazeteciliğin kriterleri

1) Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül’e iman etmek. Onları  Peygamber gibi görmek, izlerinde yürümek, ağızlarından çıkanı Allah kelamı gibi görmek ve  her türlü eleştiriden muaf tutmak.

2) AKP’yi din gibi görerek eleştiri dışında tutmak!

3) AKP’ye karşı olanlara, darbeci, Ergenekoncu ve İsrail uşağı demek.

4) TSK’yı Kemalist çete gibi görmek.

5) Yüksek yargıyı Alevi Örgütü gibi

sunmak.

6) Hilmi Özkök’ün yanı sıra  Tayyip beyle işbirliği yapan  muhtıracı Yaşar Büyükanıt’ı  sadece Erdoğan’la uzlaştığı için sahiplenmek!

7) İktidarın hiçbir icraatını eleştirmemek, habire CHP’ye saldırmak!

8) Demokrasi ve AB gibi kavram  ve kurumları dönemsel olarak sahiplenip istismar etmek!

9) CHP’nin 80 yıl önce yaptığı her yanlışı yazıp AKP’nin bugün yaptığı rezilliklerin bir tanesini bile görmemek!.

10) Kürtçülüğü insan hakkı, devamlı Türk Milleti genel kavramını ise bölücülük gibi sunmak!

11) AKP’li Bakanlıklar ve Belediyelerden iş takibi yapıp nemalanmak ve Boğaz’da villa pardon gecekondu (!) sahibi olmak!

12) Devletin ve TMSF’nin Televizyonunda 100 milyar ve benzeri uçuk maaşlar

almak!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !