Embed

Özal'ın ölüsü bile işgale perde oluyor.

Özal'ın ölüsü bile işgale perde oluyor.

 

Bizler Özal erdi mi, ermiş mi derken adamlar işgale perde olarak kullanıyor.

Geçenlerde demiştim ya bu Özal daha çok başımıza iş açacak. Ölüsü bile işgale perde oluyor.

1.400 yıl geriden çıkarttıkları türban artık işe yaramıyor, bu konuda millet uyandı.

  

Ne yapacaklar?

Peygamberin mezarını da eşeleyecekler ama Suudi izin vermez diye tırsıyorlar, onun yerine yeni peygamber var, neden olmasın?

Benim memurum işini bilir de hükümetim bilmez mi?

Hem bir kere anayasayı delmekle bir şey olmadığı gibi bir kere mezarından tepe taklak etmekle de bir şey olmaz ki.

 

 

Peygamber Erdoğan mı, Özal mı olacak? 


A. Dursun 

 

***

Şişli’de NATO üssü!  

 

ABD İstanbul Başkonsolosluğu 5 ay önce hizmete açılan Trump Towers’ta 20 daire birden satın aldı. ABD’liler bu lüks dairelere “NATO görevlisi” olarak yerleşti
 


ABD Konsolosluğu’na yakın
NATO, ABD Başkonsolosluğu aracılığıyla İstanbul’un böğründe üs kurdu! İstinye’deki konsolosluğa da yakın olan Trump Towers’ı seçen ABD’liler, buradan aldıkları 20 süper lüks daireye “NATO görevlisi” sıfatıyla yerleştirildi. 16 Mayıs’ta Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açılan Trump Tovers, biri ofis diğeri konut olmak üzere 2 kuleden oluşuyor.
 
Binanın projesi bile ABD’ye gitti
Trump Towers Yönetim Kurulu Üyesi ve D Yapı Genel Müdürü C. İlder Tokcan, ABD’lilerin niçin bu binayı seçtiklerini şu sözlerle açıkladı: Burayı seçmelerinin nedeni güvenli oluşumuz. Birkaç binaya baktılar, statik projeleri dahi alıp Amerika’ya gönderdiler, güvenlik projelerini incelediler ve bizim binayı uygun buldular. Bu bizim için iyi bir şey çünkü çok seçiciler.
 
“Batı’nın dramatik sessizliği”
Trump Towers’a yerleşen ABD’liler farklı yorumlara yol açtı. İngiliz gazetesi Guardian, eski CIA ajanı, yeni ABD Ulusal Çıkarlar Konseyi Başdirektörü Philip Giraldi’nin “Türkiye’yi Honduras’a benzeten” bir makalesine dikkat çekti ve “Reagan’ın Kontralara verdiği desteği hatırlayın! Batı’nın sessizliği dramatik” diyerek özel bir CIA operasyonuna işaret etti.
 
ABD’lilere hizmet verecek kulelerin açılışını Erdoğan yaptı
Trump Towers’ın açılış törenine Başbakan Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la birlikte katılmıştı. Kurdelayı kulelerin sahibi Aydın Doğan’la (üstte küçük resim) birlikte kesen Erdoğan, “Bu muhteşem mimari eserleri
İstanbul ve dünyamıza kazandıran herkese ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. 260 bin metrekarelik 39 katlı rezidans kulesi ve 43 bin metrekarelik 37 katlı iş kulesi, İstanbulumuza çok farklı bir görünüm kattı” demişti.
 
Trump Towers’ta
NATO’ya 20 daire
İstanbul’un en görkemli binalarından Trump Towers’ta 20 daireye ABD İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile NATO görevlileri sıfatı altında Amerikalılar yerleşiyor
İstanbul’da bulunan CIA ajanlarının daha çok üst gelir grubunun ikamet ettiği, İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’na da yakın olan Mecidiyeköy, Etiler, Levent, Ulus ve Maslak gibi lüks semtlerde yüksek güvenlikli recidance denilen konutları tercih ettiği öğrenildi. Amerikalılar en son olarak İstanbul’daki konsoloslukları aracılığıyla Şişli İlçesi Mecidiyeköy’de yapımı tamamlanan Trump Towers’te 20 daire birden satın aldılar. Burada ikamet edecek ABD’liler yavaş yavaş yerleşmelerini tamamlamak üzereler. 16 Mayıs 2012 günü açılışı yapılanTrump Towers, biri ofis diğeri konut olan iki kuleden oluşuyor. ABD’lilerin binaya yerleşeceklerini Trump Towers Yönetim Kurulu Üyesi ve D Yapı Genel Müdürü C. İlder Tokcan VIP etiler Dergisi’nden Sema Mete’ye verdiği röportajda açıkladı.

 
Bina ABD’de incelendi
Rezidansların ne kadarının dolu olduğunu, “Oturma sayısı 70 daire idi fakat Amerikalı’larla bir anlaşma yaptık. Amerikan Konsolosluğu aracılığıyla NATO üyeleri için 20 daire tutuldu” sözleriyle açıklayan Tokcan, “Neden burayı seçtiler sizce?” şeklindeki soruya da şu cevabı verdi: “Burayı seçmelerinin nedeni güvenli oluşumuz. Birkaç binayı inceleyip, statik projeleri dahi alıp Amerika’ya gönderdiler, güvenlik projelerini incelediler ve burayı seçtiler. Hem yangına karşı korumalı oluşu, hem hizmeti hem güvenliği açısından bizim binayı uygun buldular. Bu bizim için iyi bir şey çünkü bu konuda çok seçiciler.” Tokcan, NATO üyelerinin şu anda Trump  Towers’a yerleşmeye başladıklarını söylüyor.

 
Avrupa’daki ilk proje
Trump Towers Mall, Şişli’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın katılımıyla 19 Nisan’da açılmıştı. Burada açıklama yapan Doğan, burannı Trump’ın Avrupa’daki ilk projesi olduğunu belirtmişti. Aydın Doğan şunları söylemişti: “Bu bölgedeki binaların çoğu 60-70’li yıllarda yapılmış. Bu kompleksi düşünürken, rezidans ve ofis kulelerinin işletmesinde Trump’tan lisans aldık. Trump, Avrupa’da lisansı ilk defa bize verdi. Donald Trump, malesef açılışa yetişemedi ve yarın sabah gelecek kulelerin son halini görecek. Bölgede metrobüsler ve otobüsler için park yerleri ve peronlara ihtiyaç var. Biz de toplu taşımacılığa rahatlık sağlıyoruz. Trump Towers içindeki 110 bin metrekare otoparkın 35 bin metrekaresini belediyelerin hizmetine verdik. Kuleleri metroya bağlamak için yeni projeler gündemde. Rezidans kulesinde yaşayanlar geniş bir toplu taşımadan yararlanacak.”
 
Açılış töreninde kurdelayı Erdoğan kesti
Dünya gayrimenkul devi Donald Trump’ın Avrupa’da gerçekleştirdiği ilk projesi, Trump Towers Alışveriş Merkezi’nin açılış törenine Başbakan Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la birlikte katıldı. D Yapı’nın sahibi Aydın Doğan ve ailesinin de katıldığı törende kurdela keserek açılışı yapan Başbakan Erdoğan, “Bu muhteşem mimari eserleri İstanbul ve dünyamıza kazandıran herkese ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. 43 bin metre karelik 37 katlık iş kuleleriyle İstanbul’umuza çok farklı bir görünüm kattı” dedi.
 
CIA, Orta Doğu operasyonlarını İstanbul’daki merkezden yönetiyor
Orta Doğu’da “Arap baharı” ile birlikte iş yükü artan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA, bölgede yürüttüğü faaliyetlerin koordinasyonunu Türkiye’den yönetiyor. CIA ajanları, İstanbul, Ankara, İzmir, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İskenderun gibi kritik noktalarda cirit atıyor. İddialara göre; CIA’nın bölge faaliyetlerinin merkez üssü ise İstanbul’da bulunuyor. Bu arada, ABD’de yayımlanan New York Times gazetesi, üst düzey ABD’li ve Arap istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, muhaliflere CIA aracılığıyla otomatik tüfek, tanksavar ve diğer bazı başka silahların verildiğini iddia etti. Bu silah sevkıyatının, Suriye’deki Müslüman Kardeşler’in de aralarında olduğu bir grup aracıdan oluşan gizli şebekeler üzerinden yapıldığı ve silahların parasının da Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar tarafından ödendiği belirtildi. Gazeteye konuşan üst düzey ABD’li bir yetkili, CIA ajanlarının son birkaç haftadır Türkiye’nin güneyinde faaliyette olduklarını ifade etti. CIA ajanlarının bir diğer görevi de söz konusu silahların El Kaide ve başka terör örgütlerinin eline geçmesini engellemek.

 
Suriyeli muhaliflere silah yardımı
ABD yönetimi, uzunca bir süredir Suriyeli muhaliflere silah verdiği iddialarını reddediyor ancak bu gruplara telsiz, ilaç, gece görüş gözlüğü, kurşun geçirmez yelek gibi silah dışı yardımlarda bulunduğunu kabul ediyordu. NYT, Türkiye’de faaliyet gösteren ABD istihbarat birimlerinin Suriye’nin değişen muhalefet yapısı hakkında daha fazla bilgi edinmeyi amaçladığını ve buna göre hangi gruplara silah verilmesi gerektiğine karar verdiklerini de ifade etti. Gazeteye konuşan ve düzenli olarak ABD’li muhataplarından bilgi alan Arap bir istihbarat yetkilisi, “CIA görevlileri burada bulunuyor ve hem yeni kaynak hem de kendilerine çalışacak yeni kişiler bulmaya çalışıyor” dedi. CIA’in Suriyeli muhaliflere tek yardımı silah ve mühimmatla da sınırlı değil.
 
Muz Cumhuriyeti ile mukayese
Guardian Gazetesi yazarı Jonathan Steele de Ocak ayında müdahalenin Libya örneğindeki gibi değil, soğuk savaş dönemindeki gibi yapıldığını öne sürerek şöyle yazdı: “Ronald Reagan’ın, Kontralara verdiği desteği hatırlayın. Reagan, Honduras’taki üslerinden, Nikaragua’daki Sandinistalar’a saldırılar düzenleyip devirmeleri için Kontraları eğitip, silahlandırmıştı. Şimdi Honduras’ın yerine Türkiye’yi, sözde Özgür Suriye Ordusu’nun kurulduğu güvenli bölgeyi koyun. Batı medyasının bu konudaki sessizliği de dramatik. Hiçbir haberci, eski CIA Ajanı Philip Giraldi’nin geçtiğimiz günlerde yazdığı önemli makaleyi takip etmedi.”

 yenicaggazetesi

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !