Embed

Rossiyskaya gazeta, Türkiye'yi Özgür pezevenkler vurdu.

Rossiyskaya gazeta, Türkiye'yi Özgür pezevenkler vurdu.  

 

Emekli Tuğgeneral Aycan, Bölünmeyi Amerika istiyor

Emekli Tuğgeneral Ahmet Cengiz Aycan, Türk milletini uyardı. Suriye'de olası bir savaşın Büyük Ortadoğu Projesi'ne hizmet edeceğini vurgulayan Aycan, Amerika'ya karşı milli bir duruş sergilenmesini istedi.

11 Ekim 2012Aycan, Suriye'yle neredeyse savaş noktasına gelen ilişkileri değerlendirdi. Aycan, Suriye'yle olabilecek bir savaşın Türkiye'yi böleceğini ve Büyük Ortadoğu Projesi'ne hizmet edeceğini söyledi.

“BOP’A HİZMET EDECEK BİR SAVAŞ”

“Bir Suriye'yle savaş her şeyden evvel, öncelikle BOP dediğimiz Büyük Ortadoğu Projesi'ne hizmet eden bir olaydır. Türkiye'nin Kürtleri, Irak'ın Kürtleri, Suriye'nin Kürtleri; bunun arkasından bir adımda İran'ın Kürtlerine bulaşacaktır.” diyen Tuğgeneral Aycan, Türk milleti istemedikçe, ne Amerika ne de başka bir gücün Türkiye'yi bölemeyeceğini vurguladı.

“BÖLÜNMEYİ İSTEYEN AMERİKA”

Aycan, Türkiye'nin bölünmesini en başta Amerika'nın istediğini hatırlatıp, “Kürdistan oluşumu Türk milleti, Türk ulusu karar vermedikçe bu ne Amerika'nın isteğiyse, ne Avrupa'nın, ne Vatikan'ın isteğiyle, İsrail'in isteğiyle olacak bir iş değildir. Çünkü Misak-ı Milli hudutlarını biz belirlemedik. Bu devleti kuran, bu Cumhuriyet'i kuran yoktan var eden atalarımız, dedelerimiz yaptı.” dedi.

“MİLLİ BÜTÜNLÜK TEMEL DOKTRİN”

Milli bütünlüğün temel doktrin olduğunu belirten Aycan, “Milli birlik ve beraberlik bizim temel doktrinimizdir. "Efendim bunu bozmak istiyorlar", e halk istemiyor. Ben de Doğu'da görev yaptım. Hala korucular şehit oluyor, hala Diyarbakır'da dükkan yakılıyor. Demek ki halk hepsi bunu istemiyor, bir takım kişiler bir yerlerden bir şeyler... En başta da Amerika Birleşik Devletleri. Lozan'ı imzalamayan Amerika şimdi Sevr'in benzeri bir BOP haritası yapmış, bunu zorla kabul ettirmeye çalışıyor.” açıklamasını yaptı.

Aycan, Türk askerinin Amerikan askeri gibi olmadığını, milletin istemediği bir savaşa evet demeyeceğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr
 

 

***

 

Rossiyskaya gazeta, Türkiye'yi Özgür pezevenkler vurdu.

ZDF, AKÇAKALE'yi Özgür Teröristler bombaladı.
Günlerce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Hani komşularınla iyi ilişki kuracaktın” diye imalı haber yayınlayan Rus hükümeti resmi yayın organı “Rossiyskaya gazeta” gazetesi, şimdi de Suriye-Türkiye sınırındaki top düellosunu başlatanın Esad değil, Suriye Kürtleri olduğunu iddia etti.

“Ankara şifreleri” başlıklı haberde şöyle denildi:
“Türkiye yönetimi birkaç günden beri tüm dünyayı Suriye ordusunun topraklarını bombardımana tuttuğunu ikna etmeye çalışıyor. Ancak Suriye krizi inceliklerini yakından takip eden uzmanlar daha geçtiğimiz bahar aylarında Türkiye’ye sınır bölgelerin PKK olarak bilinen örgütün kontrolüne geçtiğini çok iyi biliyor. Türkiye Başbakanı geçtiğimiz pazar günü açıklama yaparak, ‘Ülkemiz Suriye ile bir savaşa çok yakın’ demişti.

Sokakta onu dinleyen halka haykıran Erdoğan, ‘Biz savaş istemiyoruz ancak böyle bir savaştan da uzak değiliz’ diyordu. Erdoğan, Esad yönetimi uyararak ‘Bizim irademizi sınamaya kalkmayın. Barış isteyen savaşa hazır olmalı’ sözlerini de kullanıyordu. Erdoğan bunları söylerken büyük bir itinayla top mermilerinin nereden ve kimin tarafından atıldığını, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri’nin toplarıyla kimin mevzilerini vurduğunu bağımsız uzmanlar tarafından tespit edilmesi konusuna değinmiyordu. Çünkü mesele başka.”

Türk hükümetinin Esad rejimi kaygısıyla yaşamadığının öne sürüldüğü haberde, Suriye ordusunun zaten dört ay önce Türkiye sınır bölgesini terk ettiği belirtilerek, “Bu bölgeler şimdi Kürtlerin elinde ve Türkiye topraklarına top atışı yapan mevzilerin üzerinde Kürt bayrakları dalgalanıyor. Buradaki Kürtlerin sayısı da 2 milyon civarında.

Onların en büyük özlemi ise Türkiye’deki Kürt toprakları da ele geçirerek asırlık özlem bağımsız Kürdistan devletini kurmak” ifadesini kullanıldı.Haber şu iddialarla sonlandı:

“Türkiye’nin kendi topraklarında Kürt problemini nasıl çözdüğünü çok iyi biliyoruz. Ayrıca bir başka komşu ülke Irak’ta Saddam Hüseyin sonrası Türkiye’nin burada yaptıkları da çok iyi biliniyor. Şimdi demek ki sıra Suriye’ye geldi. Ancak Erdoğan Suriye sınırından içeri basit bir gerekçeyle geçemeyeceğini de çok iyi biliyor.

Arap dünyası Esad’ı sevmese de hala dostları var. Bu durumda Türkiye ile Suriye arasında bir savaş çıkarsa trajik hatayı Şam yönetimi değil, Ankara yönetimi yapmış olur. Rizikoları gören Erdoğan bu yüzden NATO’yu işin içine katmak istiyor. Durumun farkına varan NATO ise Erdoğan’ın yardımına koşmaya pek acele etmiyor.

Diğer taraftan Ankara’nın geri adım atması da artık çok zor. Şimdi mesele Türkiye’nin Suriye’ye girmesi için aranan provokasyonu kimin yapacağı. Suriyeli muhalif güçler mi? Yoksa Suriyeli Kürtler mi? Yıllardan beri bağımsızlık isteyen Kürtlerin elleri ise çoktan kaşınıyor.”

Sözcü

***

***


ZDF, AKÇAKALE'yi Özgür Teröristler bombaladı.

AKÇAKALE'yi Kim Bombaladı!?
Akçakale'yi vuran, ABD-NATO-AKP desteğindeki 'HÜR' Katiller ordusu!

Alman televizyonu ZDF 4 Ekim'de 'Muhalif' grupların Suriye'den Türkiye'ye ateş açtığını defalarca haberlere taşıdı. Öğle haberlerinde ZDF: "Suriyeli isyancılar sınıra yakın Türk köyüne ateş açtı! İsyancılar resmi olarak provakasyonu üstlendi"' cümlesini kullandı.

AKP'nin desteklediği para ve silah verdiği, Türk topraklarında konuşlandırdığı CIA çeteleri şimdi hem Suriye'yi hem Türkiye'yi vuruyor..
Resmi merciler ve medya, Akçakale'yi 'Esad ordusunun' vurduğunu yayıyor, bilgi ve belgeler tersini söylüyor!!

Oyun BÜYÜK OYUN..
Suriye kadar Türkiye de hedefte! Nato/CIA çeteleri iki tarafı da vuruyor.. Bu çıkışı olmayan bir oyun.. Avrasya ile Batı'nın karşı karşıya geldiği ve arada Türkiye'nin kaldığı bir oyun..
Haçlı orduları ve işbirlikçileri bir kez daha bu coğrafyada tüm oyunları ve piyonlarıyla çamura batacaklar!

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !