YAHUDİ:YAHUDİLER NEDEN GÜÇLÜ?

Dünyada yalnızca 14 milyon Yahudi var, Kuzey ve Güney Amerika'da yedi milyon, Asya'da beş milyon, Avrupa'da iki milyon ve Afrika'da 100,000 kişi.
Tek bir Yahudiye 100 tane Müslüman düşmektedir. Buna rağmen Yahudiler tüm Müslümanların toplamından yüz kez daha güçlüdürler. 
Nedenini hiç merak ettiniz mi?  

Tüm zamanların en etkin bilim adamı ve Time dergisi tarafından " Yüzyıl'ın Adamı " seçilen  Albert
Einstein bir Yahudiydi.

Psikanalizin babası Sigmund Freud bir Yahudiydi. 
 
Karl Marx, Paul Samuelson ve Milton Friedman da öyle.İşte size ürettikleriyle tüm insanlığa zenginlik katmış olan Yahudilerden bazıları:
Benjamin Rubin insanlığa aşı iğnesini verdi.Jonas Salk ilk çocuk felci aşısını geliştirdi.  

 

Albert Sabin çocuk felci aşısını daha da geliştirdi. 
Gertrude Elion lösemiye karşı ilacı verdi.
Baruch Blumberg Hepatit B aşısını geliştirdi.
Paul Ehrlich frengiye karşı bir tedavi buldu. (cinsel temasla bulaşan bir hastalık). 
Elie Metchnikoff bulaşıcı hastalıklarla ilgili çalışmalarıyla Nobel ödülü kazandı.
Bernard Katz nöromüsküler iletişim ( kas -sinir sistemi arası iletişim ) alanında Nobel ödülü kazandı.
Andrew Schally endokrinoloji ( metabolik sistem rahatsızlıkları, diabet, hipertiroid ) 
 

Aaaron Beck Cognitive Terapi (akli bozuklukları depresyon ve fobi tedavilerinde kullanılan psikoterapi yöntemi) geliştirdi.

Gregory Pincus ilk doğum kontrol hapını geliştirdi.
Gerald Wald insan gözü hakkındaki bilgilerimizi geliştirerek Nobel ödülü kazandı.
Stanley Cohen embriyoloji ( embriyon ve gelişimi çalışmaları ) dalında Nobel aldı.
Willem Kolff böbrek diyaliz makinesini yarattı. 


Müslümanlar da dahil tüm hastalar Yahudilerin bu buluşlarından yararlanıyor, sağlığına kavuşuyor.

 

Peter Schultz optik lif kabloyu, Charles Adler trafik ışıklarını, Benno Strauss pazlanmaz çeliği, Isador Kisse sesli filmleri, Emile Berliner telefon  mikrofonunu ve Charles Ginsburg videotape kayıt  makinesini geliştirdi.
Stanley Mezor ilk mikro-işlem çipini icad etti. 
Leo Szilard ilk nükleer zincirleme reaktörünü geliştirdi.

Son 105 yılda  14 milyon Yahudi bilim dalında 100’ün üzerinde Nobel ödülü kazanırken,1.4 milyar Müslüman yalnızca üç Nobel kazandı.

Neden Yahudiler bu kadar güçlü ?  

Yahudi inancına bağlı ünlü yatırımcılar:
Ralph Lauren ( Polo ), Levi Strauss ( Levi's Jeans ),Howard Schultz ( Starbuck's ), Sergei Brin ( Google ),Michael Dell ( Dell Bilgisayar), Larry Ellison (Oracle ),Donna Karan ( DKNY), Irv Robbins ( Baskins & Robbins ) ve Bill Rosenberg ( Dunkin Dougnuts ).
Yale Üniversitesi'nin Başkanı Richard Levin bir Yahudidir.  


Harrison Ford, George Burns, Tony Curtis, Charles Bronson, Sandra Bullock, Billy Crystal, Woody Allen,Paul Newman, Peter Sellers, Dustin Hoffman, Michael Douglas, Goldie Hawn, Cary Grant, William Shatner,Jerry Lewis ve Peter Falk'ın da Yahudi olduklarını biliyor muydunuz ?  

Yönetmenler ve yapımcılar arasındaki Yahudiler: Steven Spielberg, Mel Brooks, Oliver Stone, Aaaron Spelling  (Beverly Hills 90210 ), Neil Simon ( The Odd Couple ),Andrew Vaina ( Rambo 1 /2 / 3 ), Michael Mann  (Starzky and  Hutch ), Milos Forman ( One Flew Over The
Cuckoo's Nest, Amadeus ), Douglas Fairbanks (TheThief of Baghdat ), Ivan Reitman ( Ghostbusters ),Kohen Kardeşler, William Wyler.   
William James Sidis, 250-300 lük  I.Q  derecesiyle dünyanın gördüğü en parlak insandır. Bilin bakalım hangi dine mensuptur?  

Soru: Neden Yahudiler bu kadar güçlüdür? 
Cevap: Eğitim (Sorgulayıcı, Araştırıcı, Yaratıcı)  
Soru: Neden Müslümanlar bu kadar güçsüzdür?

Cevap: Yanlış Eğitim veya Sıfır Eğitim (Din Eksenli, Sorgusuz, Araştırmasız, Ezberci)

 Gezegenimizde  yaklaşık 1 476 233 470 Müslüman yaşamaktadır. Asya'da 1 milyar, 400 milyon Afrika'da,44 milyon Avrupa'da, ve 6 milyon Amerika kıtasında. 
Toplam dünya nüfusu içinde her beş kişiden biri müslümandır. Her bir Hindu'ya iki müslüman
düşmektedir, her bir Budist'e karşılık iki müslüman vardır ve her bir Yahudi'ye karşılık 100 adet Müslüman bulunmaktadır.   

Neden Müslümanların bu kadar kalabalığa rağmen Neden güçsüz olduklarını hiç merak ettiniz mi ?  
Nedeni şudur :  
İslam Konferansı Örgütü'nün( OIC ) 57 üyesi ülkelerin tümünde 500 adet üniversite bulunmaktadır ve üniversite başına üç milyon Müslüman düşmektedir. 
Sadece ABD'de 5758 üniversite vardır.
2004 yılında Shanghai Jiao Tong Üniversitesi " Dünya Üniversitelerinin Akademik Değer Listesi" hazırlamış ve ilginçtir ki Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerin hiç birinden ilk 500 e giren üniversite yoktur.  

UNDP tarafından toplanan verilere göre Hristiyan dünyasında okuma-yazma bilenlerin oranı neredeyse % 90 ve bunlardan 15 Hristiyan çoğunluğa sahip ülkede okuma-yazma oranı % 100 dür. 
Müslüman dünyasında buna çok zıt bir durum olarak bir ülkenin okuma-yazma oranı oranı yaklaşık  % 40 olup,% 100 okur-yazar oranına sahip bir Müslüman ülke yoktur.
Hristiyan dünyasındaki "okur-yazar" ın % 98 i ilkokulu bitirmişken, Müslüman dünyasında bu oran % 50 dir.  Hristiyan dünyadaki okur-yazar ların % 40 ı üniversite mezunudur ve bu oran Müslüman dünyasında % 2 'yi geçememektedir.   

Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerdeki toplam bilim adamı sayısı 230 olup her bilim adamına düşen Müslüman sayısı 1 milyon kişidir. ABD  her 1 milyon Amerikalıya karşılık yaklaşık 4000 bilim adamına, Japonya 5000 bilim adamına sahiptir.
Tüm Arap dünyasındaki tam -zamanlı çalışan araştırmacı sayısı 35 000 kişidir ve her bir milyon Arap nüfusa 50 teknisyen düşmektedir. ( Bu sayı Hristiyan dünyasında bir milyon kişiye 1000 teknisyendir. ) Ek olarak İslam dünyası gayrı safi milli hasılasının yalnızca % 0.2 sini araştırma- geliştirme bütçesi olarak ayırmaktayken Hristiyan dünyası % 5 oranında araştırma-geliştirme fonu ayırmaktadır.  
Sonuç: İslam dünyası bilgi üretebilecek kapasiteden yoksundur. 

1000 kişiye düşen günlük gazete sayısı ve bir milyon kişiye düşen kitap çeşidi bilginin toplum içine 
yayılıp yayılmadığının iki önemli göstergesidir.
Pakistan'da 1000 kişiye 23 günlük  gazete düşerken bu sayı Singapur'da 360 dır. 
İngiltere'de her 1000 stand için 2000 çeşit kitap bulunurken, Mısır'da  kitap çeşidi 20 dir.  
 Sonuç: İslam dünyası bilgi yayılmasını gerçekleştirmekte başarısızdır.  

Bilgi uygulamasının önemli göstergelerinden biri ileri teknoloji ihracatının toplam ihracat içindeki
oranıdır.  
Pakistan'ın ileri teknoloji ihracatının toplam ihracatın içindeki oran % 1, Suudi Arabistan’ın % 0.3,
Kuveyt, Fas, ve Cezayir’in aynı şekilde % 0.3 tür.
Singapur'da bu oran % 58 'dir.  
Sonuç: İslam Dünyası bilgi uygulamasını  gerçekleştirememektedir. 

Neden Müslümanlar güçsüzdür ?
Çünkü bilgi üretmiyoruz.  
Neden Müslümanlar güçsüzdür ?
Çünkü bilgiyi yayamıyoruz.  
Neden Müslümanlar güçsüzdür ?
Çünkü bilgiyi uygulamıyoruz. 

Ve gelecek bilgi- temelli toplumlara aittir.
İlginçtir, OIC üyesi 57 ülkenin gayrı safi milli hasılalarının toplamı 2 trilyon doların altındadır. 
ABD, tek başına 12 trilyon dolar değerinde mal ve hizmet üretmekte, Çin 8 trilyon dolar, Japonya 3.8 trilyon dolar ve Almanya 2.4 trilyon dolarlık üretim yapmaktadır.
( Satın alma gücü eşitlenerek hesaplama yapılmıştır. )   
 

Petrol zengini Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Katar hep birlikte 500 milyar 
dolarlık mal ve hizmet üretmektedirler ve bunların çoğu petroldür.
Mal ve hizmet üretimi İspanya'da 1 trilyon doların üzerindedir. Katolik Polonya 489 milyar dolarlık mal ve hizmet üretimi gerçekleşmektedir. Budist Tayland 545 trilyon dolar değerinde mal ve hizmet üretimi yapmaktadır.
İslam Dünyasının gayrı safi milli hasılasının tüm dünya gayrı safi milli hasılası içindeki oranı hızla
azalmaktadır.  

O halde Müslümanlar neden bu kadar güçsüzdür ? 
Cevap: Eğitim Yoksunluğu
Tam anlamıyla söylersek kaliteli eğitim yoksunluğu.Çok kesin biçimde söylersek akılcı olmayan, din eksenli ve çağdışı eğitim.   
Dr.Faruk Saleem,Yazar, İslamabad

-------------

Peygamberin ırkçı hadisleri 
"Size ilişmedikçe siz de Türklere ilişmeyiniz. Çünkü severlerse sizi soyarlar. Sevmezlerse sizi gebertirler" (Hz. Muhammed)


"Küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer Türklere (Yecüc- Mecüc'e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır" (Hz. Muhammed)
 
"Arapları sevmek, şu üç nedenle zorunludur: Çünkü ben bir Arabım, çünkü Kur'an Arapça inmiştir, çünkü cennet sakinleri Arapça konuşurlar. Arapları seven beni seviyor demektir. Kim ki Arap'tan hoşlanmaz ya da Arap'tan nefret eder, o mutlaka benden nefret ediyor sayılır. Arapları sevmek iman sahibi olmak demektir, onlardan nefret etmek imansızlık demektir. İnsanlığın en mükemmel ve yüce olanı Araplar'dır. Arapların en yücesi Kureyşliler'dir. Kureyşlilerin en yücesi de Beni Haşim kabilesidir. Arapları küçülten müşrik sayılmalıdır. Arap'ın varlığı demek, İslâmiyet'in varolması, yaşaması demektir." (Hz. Muhammed)
 
Diyanet İşleri, 'Peygamberimizin Çağımıza Mesajları' adını verdiği hadis projesi kapsamında, Arapları üstün gösteren ve Türkleri aşağılayan hadisleri eleme kararı aldı. 2008 yılında bitirilecek proje kapsamında hadis web sitesi de kurulacak (Haber:Volkan YANARDAĞ/Akşam)
 
Diyanet bazı hadislerin Hz. Muhammed'e ait olmadığını düşünerek ayıklamaya karar vermiş. Yukarıda bazı örnekleri verilen hadisler bundan böyle hadisler arasında yer almayacakmış...
 
Cennette konuşulacak dinin Arapça olduğunu iddia eden, Arap dilinin ne kadar yüce olduğunu savunan bazı yazarlar ne diyecekler bakalım. Yaptıkları  Arap ırkçılığı için malzemeleri ellerinden alınıyor olacak çünkü. Dinde reform diye manşet atıp yerden yere vuracaklardır bu projeyi. 
 
Irkçı olan sadece hadislerden bazıları mıdır? İbadet dilinin de kendi dilimizde olmasına ne zaman sıra gelecek?
 
En azından herkesin kendi anladığı dilden yalvarması, dua etmesi ya da Allah'a teşekkürlerini sunmaları daha iyi olmaz mı?
İnsan ne dediğini bilmeden yalvarır mı? Ne istediğini bilmeden dua eder mi? Anlamadığı bir cümleyle şükranlarını sunabilir mi?
 
İbadetin ve dini inancın Arapça olması gerektiğini düşündüğünüz de, tüm Müslümanların Arapça öğrenmesi gerekir ki, bu da aslında bir nevi Arap milliyetçilini meşrulaştırmak olur.
 
Aksi halde dinde turist kalmaya devam ederiz. Hep bir turist rehberine muhtaç duyarız. Rehber ne derse onun doğru olduğuna inanmak zorunda kalır, asla gerçeğin ne olduğunu bilemeyiz. Yabancı bir ülkede, başka dillerden konuşan bir turist kafilesi gibi etrafı izler, ha hı diyerek, el kol hareketleriyle anlaşır, artık ne anladıysak onu yaparız. Yarım yamalak bir anlaşma sağlayıp, gereksiz yere gülümseyip, kafa sallar, ha hı diye seslerle anladığımızı sanmalarını sağlarız. Çok sıkıcı bir sohbettir aslında bilmediğiniz lisanda konuşmak.
 
Dinde turist olmaktansa kendimizi evimizde hissedip, kendi dilimizde inanabilsek daha samimi bir inanç olmaz mı? Tanrı'nın öteki çocuğu değil de, öz çocuğu gibi hissetmez miyiz kendimizi o zaman?
 
Bence din de sadece ırkçı hadisleri ayıklamak değil, tüm Arapçı zihniyeti değiştirmek gerekir.
 
İslam'da İspanyolca teşekkür edilebilmeli, Kürtçe yalvarılabilmeli, Türkçe dua edilebilmelidir.
 
Ezan, bir vakit alarmı, bir zaman belirtisi ise Arapça'da olabilir. Fakat bir çağrıysa, bir davetse anlaşılabilen bir dilde söylenmelidir.
 
Kuran, yanık bir ses tarafından belli bir melodiyle, kendinden geçme amacıyla okunuyorsa Arapça olabilir. Lakin ilk emri "oku" olan, okumakla kastettiği anlamak olan bir kitap ise eğer Kuran; bilinen dilde okunmalıdır.
 
Duayı, ezber kuvvetimizi sınamak, öne arkaya sallanarak, kekelemeden okuyabilme becerimizi test etmek için yapıyorsak Arapça'da olabilir. Ancak yüceliğine inandığımız bir güce inancımızı bildirmek, ondan talepte bulunmak, arzularımızı belirtmek için yapıyorsak mutlaka konuştuğumuz dilde olmalıdır. 
 
Sadece bazı hadisleri ayıklayarak Arap ırkçılığını dinden çıkartmış olmazsınız. Kendi dilimizde ibadet hakkımızı sağladığınızda, kurtulmuş oluruz Arap ırkçılığının etkisinden...
 
İşte o zaman Arap'a uzak, Allah'a yakın oluruz, belki de...
İşte o zaman Arap olduğu değil, Allah'ın peygamberi olduğu önemsenir peygamberin.  
Alizarin'den saygılarla...ALINTI.

------------

TÜRKLERLE ÖLDÜRÜŞME:

Bakınız....

Hz.Muhammed ne demiş?

http://ahmetdursun374.blogcu.com/3369157/

---------------

Türkler istese de Müslüman olamazlar mı?

http://ahmetdursun374.blogcu.com/4341141/

--------------

Taliban'ı kim bilmez?

http://ahmetdursun374.blogcu.com/3366523/

----------------

Tarih'te Türk'lerin Kadına Bakış Açısı ve Türban.

http://www.cihanturkolsun.org/haberdetay.asp?bolum=105&uyeid=9

 

Açılamıyorsa, alternatif

https://groups.google.com/forum/#!topic/turkgucu/RiO98C0bx4k

--------------

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !