Yeni bir Sinan Çetin senaryosu mu? PKK'yı Satın Alırsın bite

Yeni bir Sinan Çetin senaryosu mu? PKK'yı Satın Alırsın biter. 

 

Sinan Efendi yine bir film peşinde ama senaryo yazarı kim belirsiz.

Türkler zorunlu askerlik yapmaz.

Çünkü “Her Türk Asker doğar.”

Bu hoş bir söylem mi?

Yaşadığımız coğrafyaya bakarsanız bir de diğer gelişmiş ülkelerin konumları, onlar üzerinde yapılan pazarlıkların olup olmadığı ya da onların hangi ülkeler üzerinde pazarlık yaptıklarını anlamaya çalışırsanız neden Her Türk'ün Asker doğmaya zorunlu olduğunu anlarsınız.

Sanki alın yazgısıymış gibi.



Bunu dışarıdan beslenen beyinlerin anlamasını beklemiyorum ama bir de konuşurken “Ben bu Milleti tanıyor muyum da konuşuyorum” diye kendine sorman gerekirdi.

Satın alınmayı öğrenirseniz işte böyle hatalı sözler sarf edersiniz.

Peki, seni kim satın aldı ki bunları söyleyebiliyorsun?

Teröristle pazarlık yapan kaç devlet, kaç hükümet gördün ki bize satın al diyorsun?

Yoksa bilmediğimiz bir yerlerde bu pazarlık yapılıyor da sen bunu bilerek mi söylüyorsun?

 

Soru:

Sen kaç parasın?

Satın almak fikrini verdiğine göre satılık bir de fiyatının olduğunu ima etmiş olmadın mı?

 

Soros’un söylediği “Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü askeridir” yani askerinin kanıdır söylemini kıt aklınla evirip, çevirip bize bu şekilde mi pazarlıyorsun?

 

Bu pazarlama tekniğini Başbakanlık Psikolojik Harekât Merkezi ile birlikte mi planladınız, bu planda senin yerin kaç paralık?


Ahmet Dursun

***

‘PKK’yı satın alırsın’

Çetin, yeni sistem için bir de formül önerdi: “Askere giden 4 milyar maaş alır. Nereden alır parayı, askere gitmeyenden. Bu kadar basit. Bunun için ekonomiye de ihtiyaç yok. Hiç askerlik yapmamak için 1 milyon dolar ödemeye hazır bir sürü insan var benim tanıdığım... 10 gün askerlik 500 bin dolar, 20 günlük 200 bin dolar, 1 aylık 100 bin dolar, 2 aylık 10 bin dolar falan diye gider liste... Biz hesapladık, 33 milyar dolar yapıyor. Git PKK’yı satın al, konu kapandı!”


‘Seviyor gibi yapıyoruz’
Sinan Çetin, zorunlu askerlik hizmetinin istenen sonucu veremeyeceğini de ileri sürdü. Çetin, şöyle konuştu: “Ben askere gittim, elime bir gün silah almadım. Ama sen tutup mecburiyet koyuyorsun, ‘Gitmezsen yanarsın’ diyorsun.

Ne yapsın Türk halkı da, seviyor gibi yapıyor.
PKK’yı niye yenemiyoruz, biliyor musunuz? Çünkü orada istekli bir ordu var. Gençler bu savaşlarda kırılıyor, bunu kahramanlık edebiyatıyla, şehit edebiyatıyla, ‘gazi oldu, madalya aldı’ diyerek veriyorsun. Bu yalan bitsin artık. Dünyanın her yerinde profesyonel askerlik var, bizde ise zorunlu...

Zorunlu askerlik mi olur?”

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !